کارفناوری هشتم پودمان شهروند الکترونیکی ۱ (اتصال به شبکه،پست الکترونیکی)

ردیفتیپ سوالعنوان سوال
۱بارش فکریاگر اینترنت را شبکه ای از شبکه ها بدانید، به نظر شما کاربرهای خانگی، که فاقد شبکه رایانه ای هستند، چگونه می توانند به اینترنت متصل شوند؟ آن را در جدول ۱-۳ بنویسید
۲بارش فکریدر گروه خود درباره مزایا و معایب استفاده از پست الکترونیکى صحبت کنید و نتیجه را در جدول ۴-۳ بنویسید.
۳بارش فکریبا هم گروهی های خود در مورد ویژگی های سرویس دهندهٔ پست الکترونیک قابل اعتماد گفت و گو کنید و نتایج را در جدول ۵-۳ بنویسید.
۴کار کلاسیبا ورود به شبکه رشد، ویژگی هاى پست الکترونیکى دانش آموزی رشد و روش ایجاد آن را مورد بررسى قرار دهید و یک پست الکترونیکی جدید ایجاد کنید.
۵کار کلاسیجدول ۶-۳ را با هم گروهی های خود بررسی کنید و با استفاده از سر واژهٔ اسامی و شمارهٔ گروه خودتان دو رمز عبور مناسب بنویسید و در مورد امنیت آن ها با دبیر خود گفت و گو کنید.
۶کار غیرکلاسیهنگامی که نشانی وبگاه سرویس دهندهٔ پست الکترونیکى را در مرورگر وب وارد کردید، پس از بارگذاری کامل صفحه، نشانى وبگاه را دوباره بررسی کنید. آیا نشانی سرویس دهنده با حروف(https://)شروع شده است؟
۷پرسشتفاوت میان وبگاه هایی که با (https://) شروع می شوند با سایر وبگاه ها در چیست؟ این موضوع را از دبیر خود سؤال کنید.
۸کار کلاسیفرض کنید رمز عبور خود را فراموش کرده اید. در این صورت تلاش کنید با یکی از روش های پیشنهادی سرویس دهندهٔ پست الکترونیک، به پست الکترونیکى خود دسترسی پیدا کنید. براى دسترسى به آن سعى کنید به سؤالات پاسخ دهید.
۹کار کلاسیگزینه های مختلف موجود در بخش نمایه را بررسی کنید و ببینید کدام یک از اطلاعات میتواند در پیدا کردن شما به دیگران کمک کند.
۱۰کار کلاسیاز دستگاهی که در پودمان های قبل به صورت گروهی ساخته اید، عکس بگیرید و آن را از طریق یک رایانامه برای دبیر خود ارسال کنید.
۱۱پژوهشدر مورد کاربرد واژه هایی مانند رونوشت و رونوشت مخفی در پست الکترونیکى، پژوهش کنید و از اعضای خانوادهٔ خود دربارهٔ این موضوع کمک بگیرید و نیز بررسی کنید که آیا در سرویس پس تالکترونیکى شما این امکان وجود دارد؟
۱۲کار کلاسیپیش نویس رایانامه جدیدی را که ایجاد کرده اید با استفاده از گزینهٔ ذخیرهٔ پیش نویس ذخیره کنید. آیا می دانید این پیش نویس کجا ذخیره شده است؟
۱۳کار غیرکلاسیدر مورد هرزنامه در اینترنت جست وجو کنید و یافته های خود را در کلاس ارائه دهید.
۱۴کار کلاسیبه نشانى پست الکترونیکى خود مراجعه کنید و یک رایانامه براى چند نفر از دوستان خود بنویسید و از آنان بخواهید به صورت یک رایانامه سفید پاسخ دهند. سپس رایانامه هاى دریافتى را ببینید و از بین آن ها تعدادى را حذف کنید.
۱۵کار کلاسیمی توانید تعدادی پوشه، متناسب با پروژه هایی که در درس کار وفناوری دارید، ایجاد کنید. مانند پروژهٔ قاب عکس، پروژهٔ جعبهٔ آهنگین، پروژهٔ ساخت ماکت مسجد و پروژهٔ پرورش بلدرچین و سپس اطلاعات خود را در هر پوشه بریزید.
۱۶کار کلاسینام چند شغل و نقش و کاربرد پست الکترونیکى در این مشاغل را بررسی کنید و آن ها را در جدول ۷-۳ بنویسید
۱۷پژوهشبرای استفاده از اینترنت، به کمک تجهیزات شبکهٔ مخابرات، از وسیله اى به نام فاده میشود. انواع مودم های رایج « مودم » در بازار را برای کاربردهای خانگی و ادارى در اینترنت جست و جو و مزایا، معایب و کاربری هر کدام را بررسی کنید و آن ها را در جدول ۳-۳ بنویسید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *