کارفناوری هشتم پودمان شهروند الکترونیکی ۱ (اتصال به شبکه،پست الکترونیکی)

ردیف تیپ سوال عنوان سوال
۱ بارش فکری اگر اینترنت را شبکه ای از شبکه ها بدانید، به نظر شما کاربرهای خانگی، که فاقد شبکه رایانه ای هستند، چگونه می توانند به اینترنت متصل شوند؟ آن را در جدول ۱-۳ بنویسید
۲ بارش فکری در گروه خود درباره مزایا و معایب استفاده از پست الکترونیکى صحبت کنید و نتیجه را در جدول ۴-۳ بنویسید.
۳ بارش فکری با هم گروهی های خود در مورد ویژگی های سرویس دهندهٔ پست الکترونیک قابل اعتماد گفت و گو کنید و نتایج را در جدول ۵-۳ بنویسید.
۴ کار کلاسی با ورود به شبکه رشد، ویژگی هاى پست الکترونیکى دانش آموزی رشد و روش ایجاد آن را مورد بررسى قرار دهید و یک پست الکترونیکی جدید ایجاد کنید.
۵ کار کلاسی جدول ۶-۳ را با هم گروهی های خود بررسی کنید و با استفاده از سر واژهٔ اسامی و شمارهٔ گروه خودتان دو رمز عبور مناسب بنویسید و در مورد امنیت آن ها با دبیر خود گفت و گو کنید.
۶ کار غیرکلاسی هنگامی که نشانی وبگاه سرویس دهندهٔ پست الکترونیکى را در مرورگر وب وارد کردید، پس از بارگذاری کامل صفحه، نشانى وبگاه را دوباره بررسی کنید. آیا نشانی سرویس دهنده با حروف(https://)شروع شده است؟
۷ پرسش تفاوت میان وبگاه هایی که با (https://) شروع می شوند با سایر وبگاه ها در چیست؟ این موضوع را از دبیر خود سؤال کنید.
۸ کار کلاسی فرض کنید رمز عبور خود را فراموش کرده اید. در این صورت تلاش کنید با یکی از روش های پیشنهادی سرویس دهندهٔ پست الکترونیک، به پست الکترونیکى خود دسترسی پیدا کنید. براى دسترسى به آن سعى کنید به سؤالات پاسخ دهید.
۹ کار کلاسی گزینه های مختلف موجود در بخش نمایه را بررسی کنید و ببینید کدام یک از اطلاعات میتواند در پیدا کردن شما به دیگران کمک کند.
۱۰ کار کلاسی از دستگاهی که در پودمان های قبل به صورت گروهی ساخته اید، عکس بگیرید و آن را از طریق یک رایانامه برای دبیر خود ارسال کنید.
۱۱ پژوهش در مورد کاربرد واژه هایی مانند رونوشت و رونوشت مخفی در پست الکترونیکى، پژوهش کنید و از اعضای خانوادهٔ خود دربارهٔ این موضوع کمک بگیرید و نیز بررسی کنید که آیا در سرویس پس تالکترونیکى شما این امکان وجود دارد؟
۱۲ کار کلاسی پیش نویس رایانامه جدیدی را که ایجاد کرده اید با استفاده از گزینهٔ ذخیرهٔ پیش نویس ذخیره کنید. آیا می دانید این پیش نویس کجا ذخیره شده است؟
۱۳ کار غیرکلاسی در مورد هرزنامه در اینترنت جست وجو کنید و یافته های خود را در کلاس ارائه دهید.
۱۴ کار کلاسی به نشانى پست الکترونیکى خود مراجعه کنید و یک رایانامه براى چند نفر از دوستان خود بنویسید و از آنان بخواهید به صورت یک رایانامه سفید پاسخ دهند. سپس رایانامه هاى دریافتى را ببینید و از بین آن ها تعدادى را حذف کنید.
۱۵ کار کلاسی می توانید تعدادی پوشه، متناسب با پروژه هایی که در درس کار وفناوری دارید، ایجاد کنید. مانند پروژهٔ قاب عکس، پروژهٔ جعبهٔ آهنگین، پروژهٔ ساخت ماکت مسجد و پروژهٔ پرورش بلدرچین و سپس اطلاعات خود را در هر پوشه بریزید.
۱۶ کار کلاسی نام چند شغل و نقش و کاربرد پست الکترونیکى در این مشاغل را بررسی کنید و آن ها را در جدول ۷-۳ بنویسید
۱۷ پژوهش برای استفاده از اینترنت، به کمک تجهیزات شبکهٔ مخابرات، از وسیله اى به نام فاده میشود. انواع مودم های رایج « مودم » در بازار را برای کاربردهای خانگی و ادارى در اینترنت جست و جو و مزایا، معایب و کاربری هر کدام را بررسی کنید و آن ها را در جدول ۳-۳ بنویسید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *